Runda rewanżowa

Rozpoczęliśmy rundę rewanżową rozgrywek.Zawody VI serii spotkań przyniosły sporo goli.Na plan pierwszy wysuwa się spotkanie Olszy II z drużyną Tiamoti. Przypomnę,że w pierwszym meczu tych ekip wygrała drużyna Olszy 5-3.Niebiescy zrewanżowali się rywalowi odnosząc przekonywujące zwycięstwo w stosunku 6-3.Choć do przerwy wynik był remisowy.Inna sprawa, że obcokrajowcy mieli ułatwione zadanie gdyż w bramce Olszy II stanął zawodnik z pola.Warto odnotować bardzo ładne trafienia Marcina Ciupki strzałami z dalszej odległości i filmowy gol Tomka Kmiecika, ale to było za mało na lepiej dysponowany zespół Tiamoti,który popisał się kilkoma składnymi akcjami zakończonymi pięknymi bramkami.

Olsza II - Tiamoti 3-6

Ciupka 2,Kmiecik-Olsza II

Arienti 2,Dublanc 2,Tiana,Concia-Tiamoti

W kolejnych spotkaniach bez niespodzianek Henryk Ski pokonał gospodarzy Clepardię 6-2,a Smakosze ograli Bratniaka 9-5.Swoje kolejne trafienia dołożył Andrzej  Jałocha.Swoją obecność na boisku zaznaczył Robert Kupka z Bratniaka zdobywając 4 piękne gole.

Henryk Ski-Clepardia 6-2

Mrowca 2,Podkowa,Nawrot,Wolsza,Wojciechowski-Henryk Ski

Kużniar,Swół -Clepardia

Smakosze-Bratniak 9-5

Jałocha A 4,Jałocha A II 2,Stokłosa,Suchy 2-Smakosze

Kupka 4,Wilkos-Bratniak

Tłumaczenie na język włoski

È cominciato il girone di ritorno del nostro torneo. Le partite della sesta giornata si sono caratterizzate per i molti gol segnati. Il match clou della settimana ha visto di fronte l’Olsza II e il Tiamoti. La partita di andata era stata vinta dai gialloneri per 5 a 3. I blu si sono presi la rivincita con una prestazione convincente conclusasi con il risultato di 6 a 3. Alla fine del primo tempo il risultato era bloccato sul 2 a 2. Ad onor del vero, gli stranieri hanno avuto il compito facilitato per l’assenza del portiere titolare della compagine dell’Olsza II. Vale la pena di menzionare i due bei gol di Marcin Ciupka con conclusioni dalla distanza e il gol da cineteca di Tomasz Kmiecik, ma il tutto non è bastato per avere la meglio sul Tiamoti, che ha meritato il successo, condito da alcune pregevoli azioni di squadra conclusesi con delle belle segnature.

Olsza II - Tiamoti 3-6

Reti: Ciupka 2, Kmiecik (Olsza II)

Reti: Arienti 2, Dublanc 2, Tiana, Concia (Tiamoti)

Nelle altre due partite hanno vinto le squadre favorite: l’Henryk Ski ha sconfitto i padroni di casa del Clepardia per 6 a 2, mentre la squadra degli Smakosze ha superato il Bratniak per 9 a 5. Andrzej Jałocha ha rimpinguato il suo bottino di marcature mettendo a segno altri 4 gol. Si è fatto notare Robert Kupka del Bratniak segnando 4 splendide reti.

Henryk Ski-Clepardia 6-2

Reti: Mrowca 2, Podkowa, Nawrot, Wolsza, Wojciechowski (Henryk Ski)

Reti: Kużniar, Swół (Clepardia)

Smakosze-Bratniak 9-5