Ruszyła liga FLO

W piątek odbyła się pierwsza kolejka w lidze FLO. Doszło do trzech bardzo emocjonujących spotkań.Pierwszy mecz to potyczka gospodarzy Clepardii z ekipą Henryk Ski.Początkowo przewagę uzyskali ci pierwsi zdobywając trzy gole doprowadzili do rezultatu 3-0.W tej części spotkania warto odnotować obronę karnego przez najlepszego bramkarza poprzedniego sezonu Marcina Wadowskiego.Z biegiem czasu drużyna Henryk Ski zaczęła dochodzić do głosu i zdobywać gole.Pierwszy po strzale Roberta Zietary i dwa kolejne autorstwa Andrzeja Nawrota popularnego "Kiciego" doprowadziły do wyrównania.Pod koniec spotkania Tomasz Mrowca uderzył skutecznie i zrobiło się 4-3 dla "narciarzy".W tej części spotkania goście mądrze się bronili i utrzymali wynik spotkania zdobywając pierwsze trzy punkty w sezonie.

Drugi mecz pomiędzy Smakoszami i Bratniakiem też przyniósł sporo emocji. Bratniak prowadził już 4-1.ale w ekipie piwoszy gra najlepszy strzelec wszystkich edycji ligi Andrzej Jałocha i zaznaczył swoja obecność zdobyciem 3 goli. Końcówka mogła przynieść zwycięstwo studentom jednak zawodnik czerwonych nie skierował futbolówki z metra do pustej bramki.Warto odnotować dwie ładne bramki Maćka Stępnia i Roberta Kułaja z Bratniaka.Końcowy rezultat remisowy 5-5

Trzeci mecz Olsza II z Tiamoti bardzo zacięty dał wiele pracy arbitrowi spotkania.Ekipa Tiamoti składająca się z samych obcokrajowców grająca bardzo dobrze taktycznie nie ustrzegła się błędów i przegrywała już 0-2.Konsekwentnie jednak budowała swoje akcje ofensywne doprowadzając do sytuacji bramkowych.Dobrze w bramce zółtych bronił Janusz Mucha co zapobiegało utracie gola.Niebiescy nie mieli zawodników na zmianę co było bardzo widoczne w tym spotkaniu gdyż w niektórych momentach brakowało trochę pary. Widać jednak że w drużynie tej jest spory potencjał co wniesie do rozgrywek sporo kolorytu.Ostatecznie zwyciężyła Olsza II 5-3.Fragmenty tego spotkania już wkrótce w zakładce wideo.

Clepardia-Henryk Ski 3-4

Bramki:Matera,Maj,Wywiał -Clepardia. Nawrot 2,Ziętara,Mrowca-Henryk Ski

Bratniak-Smakosze 5-5

Bramki:Kułaj 2,Stepień 2,Kupka-Bratniak.Jałocha A I 3,Napora ,Jałocha A. II -Smakosze

Olsza II-Tiamoti 5-3

Bramki: Wójcik 2,Czekaj,Żbik Paweł .,Żbik Piotr-Olsza II. Tiana F.,Sotgiu G.,Battimo R.-Tiamoti

Harmonogram spotkań na najbliższy piątek 9 września

Clepardia - AutoVIP  godz. 19.20

Bratniak - Henryk Ski godz. 20.15

Olsza II - Smakosze  godz. 21.10

Całkowity harmonogram gier tego sezonu ukaże się w przyszłym tygodniu po sugestiach poszczególnych drużyn odnośnie godzin rozgrywania spotkań. Aktualizacja strony na ten sezon z kadrami, strzelcami i aktualną tabelą również w przyszłym tygodniu

Tłumaczenie na język włoski dla zawodników drużyny Tiamoti

Venerdi 2 settembre è cominciata la liga FLO con la prima giornata di campionato. Si sono giocate 3 partite molto emozionanti.

La prima ha visto di fronte i padroni di casa del Clepardia contro il team Henryk Ski. In un primo momento hanno avuto la meglio i primi, andando sul risultato di 3-0. Va segnalato che in questa parte del match, Marcin Wadowski, miglior portiere della scorsa edizione, ha parato un calcio di rigore. Con il passare dei minuti l’Henryk Ski ha però preso il sopravvento e ha cominciato una spettacolare “remuntada” con gol di Robert Zietary e doppietta del popolare Andrzej Nawrot: 3-3! Verso la fine del match Tomasz Mrowca ha segnato il gol del clamoroso sorpasso per gli “sciatori”: 4-3! Nella parte finale dell’incontro l’Henryk Sky si è difeso con abilità mantenendo il risultato e conquistando i primi tre punti della stagione.

Anche nella seconda partita fra Smakosze e Bratniak le emozioni non sono mancate. Il Bratniak è andato in vantaggio per 4-1, ma ha forse sottovalutato il fatto che nella squadra avversaria gioca il miglior marcatore di tutte le edizioni del nostro campionato: Andrzej Jałocha. Detto, fatto: 3 palloni in fondo al sacco e 4-4! Negli ultimi minuti la squadra del Bratniak avrebbe potuto portare a casa i tre punti, ma un giocatore dei rossi non è riuscito ad insaccare il pallone da un metro a porta vuota! Vanno segnalate le due belle reti di Maciek Stępień e Robert Kułaj per il Bratniak. Il match si è concluso con il risultato di 5-5.

La terza partita fra l’Olsza II è il Ti amo ti è stato davvero molto combattuto ed ha dato molto da fare all’arbitro dell’incontro. La squadra del Tiamoti è formata da soli stranieri. Nonostante la loro ottima organizzazione tattica, 2 errori difensivi portano il risultato sul 2-0 per l’Olsza II. Il Ti amo ti non si è dato per vinto ed ha continuato tenacemente a costruire occasioni da gol. Gli ottimi interventi del portiere dei gialli Janusz Mucha hanno impedito agli azzurri di pareggiare. Il Ti amo ti non aveva nessun cambio, il che ha condizionato sicuramente l’andamento dell’incontro: in certi momenti del match agli azzurri sono mancate le forze. Si vede comunque che si tratta di una squadra dal grosso potenziale che ha portato molto interesse al nostro campionato. Risultato finale: Olsza II – Ti amo ti 5-3. Alcuni frammenti video di questo incontro saranno pubblicati a breve sul nostro sito. (http://flo.futbolowo.pl)

Clepardia-Henryk Ski 3-4

CLEPARDIA: Matera, Maj, Wywiał. HENRYK SKI: Nawrot 2, Ziętara, Mrowca.

Bratniak-Smakosze 5-5

BRATNIAK: Kułaj 2, Stepień 2, Kupka. SMAKOSZE: Jałocha A. I 3, Napora, Jałocha A. II

Olsza II-Tiamoti 5-3

OLSZA II: Wójcik 2, Czekaj, Żbik Paweł, Żbik Piotr. TIAMOTI: Tiana, Sotgiu, Battimo

PROGRAMMA II giornata, 9 SETTEMBRE 2016

Clepardia – AutoVIP 19.20

Bratniak - Henryk Ski 20.15

Olsza II - Smakosze 21.10

Il calendario completo sarà pubblicato la prossima settimana.

La pagina sarà presto aggiornata con le liste delle squadre, i marcatori e i video. (http://flo.futbolowo.pl)

Powiązana galeria: